2014. október 29., szerda

Ha az élettől citromot kaptál....

A romániai magyar nemzeti közösség oly sokat emlegetett legfontosabb életstratégiai célkitűzései - az elszegényedés megfékezése, az egzisztenciateremtés, a magyar középosztály létrehozása, a gazdasági és társadalmi felemelkedés, a jólét, a személyes boldogság, az anyagi függetlenség, a szabad kezdeményezésen alapuló önmegvalósítás és az ősök földjén való érvényesülés - sikeres megvalósításának erdeménye a lelkiekben és anyagiakban gazdag, sorsával elégedett polgárság. Ahhoz, hogy életkörülményeink fellendülését és konszolidációját garantáló célkitűzéseink ne csak az elképzelések szintjén maradjanak,
nemzeti közösségünk minden egyes tagjának ismernie kell a jóléthez és a meggazdagodáshoz vezető évszázados nyugati mesterfogásokat, a fortélyokat, módszereket és technikákat, a magasfokú piacgazdaság működésének törvényszerűségeit, és el kell sajátítania azokat az értékeket, melyek megmentették a szegénységtől, a nyomortól, a kiszolgáltatottságtól, és politikailag, gazdaságilag, társadalmilag felemelték Nyugat-Európa polgárait, kitermelték a jóléti társadalmak középosztályait, és aránylag rövid idő alatt gazdasági és politikai világhatalommá tették Amerikát. Nemzeti közösségünk tagjainak el kell fogadniuk, hogy az új évezred kérdéseire új válaszok kellenek. A tudásalapú és információs társadalom azok számára biztosítja a gazdasági és társadalmi felemelkedés lehetőségeit, akik megfelelő információk birtokában képesek lesznek saját sorsuk irányítását a kezükbe venni, és lépést tartanak környezetük átalakulásával, Európa és a világ fejlődésével. Nézzen körül itt is: : www.profitcentrum.shp.hu .

Kukacos, éretlen és keserű a gyümölcs, amit eddigi vergődéseink gazdasági eredményeként a rendszerváltás után begyűjthettünk. De máris álljon itt az első politikamentes amerikai biztatás, mely segíthet a továbbiakban is kíméletlen sorscsapásaink leküzdésében: ,,Ha az élettől citromot kaptál, csinálj belőle limonádét.”

Könnyű ezt így kijelenteni - de valaki mondja meg, hogyan lehet citromból édes levet sajtolni?! Nos, erre és sok más érdekes kérdésre találják meg a nyugati világban kipróbált, jól bevált stratégiák alapján megfogalmazott, vidékünk jellegzetességeit is szem előtt tartó, közérthetővé egyszerűsített, szakavatott válaszokat ezekben az elektronikus blogbejegyzésekben (vagy a 349 oldalas Sikerakadémia című könyvben, mely elektronikus változata egybekötve hozzáférhető áron megvásárolható itt :   http://profitcentrum.shp.hu/hpc/web.php?azonosito=profitcentrum&oldalkod=webbazar_9lpM ), visszatérő ismeretterjesztő tananyagok és jó tanácsok segítségével. És mivel olvasóink is gyakran kerülnek anyagilag kilátástalan helyzetbe, igyekszünk már a bevezető fejezet elején megnyugtatni mindenkit, hogy a csődhelyzet soha sem örök.

Az 1989-es rendszerváltás nemcsak Romániában jelentette az új idők kezdetét, de egész Európára kiterjedő történelmi események sorozata játszódott le. Ezeknek eredményeként leomlott a híres berlini fal, a volt szocialista blokkban milliók örömére megbukott a keleteurópai embertelen kommunizmus. Mindkettő a világtörténelem legjelentősebb eseményeként marad meg az emberiség emlékezetében, hisz ezeknek az eseményeknek köszönhetően egy teljesen új politikai, gazdasági és társadalmi időszak hajnala köszöntött ránk. Végetért a hosszú ideig tartó ipari korszak és elkezdődött a tudásalapú információs társadalom térhódítása, mely mindenképpen az emberek életkörülményeinek javítását tűzte ki követendő célként. Az 1492-ben kezdődő ipari korszak 1989-ben egyszer s mindenkorra végetért. A fejlett nyugati társadalmak szakértői megállapították, hogy a modernkori történelemben 500 évenként óriási kataklizmaszerű változások történnek, melyek a földi univerzum több százmillió emberének anyagi biztonságát fenyegetik. Éppen amiatt, hogy a világ népességének legnagyobb része még nem volt képes felismerni a változások anyagi vetületeit. Földünk lakosságának egy másik jelentős része – melyből sajnos mi sem számítunk kivételnek – nem tud mit kezdeni a forradalmi átalakulások eddig ismeretlen jelenségeivel egyszerűen azért, mert ehhez nem rendelkezik megfelelő menynyiségű tőkével. Ahhoz viszont, hogy közvetlen környezetünkben pénzügyi konszolidáció következhessen be az életünkben nem elég azért imádkozni, hogy kapjuk meg a főnyereményt, ha a viccbéli skót álmodozó módjára sohasem veszünk lottójegyet. Cselekednünk kell életünk minden egyes pillanatában azért, hogy a lehető legrövidebb időn belől elsajátítsuk a kockázatvállalás és -kezelés művészetét, kifogástalanul megtanuljuk a befektetés hatékony szabályait. Sokan még most is arra esküsznek, hogy fölösleges az önmegvalósítás göröngyös és ismeretlen útjain szerencsét próbálni, mikor évtízedeken át mindannyian fizették az állami nyugdíjalapot és a társadalombiztosítás majd csak gondoskodik roluk. Tévednek !



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése